افتتاح فاز 2 آتش نشانی همزمان با روز آتش نشان

آتش نشانی در شهر مشاغل کودکان

با وجود حوادث و خطرات رو افزونی که بشر را تهدید می‌کرد وجود مرکزی که بتواند در مواقع ضروری به مردم یاری برساند لازم دیده می‌شد. در سال 1221 اولین ایستگاه آتش‌نشانی در شهر تبریز توسط روس‌ها احداث گردید. برج تاریخی آتش‌نشانی در این شهر نشانگر همین اقدام تاریخی‌ است.

آتش‌نشانی یک مهارت فنی‌ است که آتش‌نشان طی گذراندن دوره‌های عمومی و تخصصی مثل آموزش اطفاء حریق و امداد و نجات به آن دست پیدا می‌کند.

 

لباس آتش نشانی کودکان در کارالند

 

در ایستگاه آتش‌نشانی شهر کارالند آتش‌نشان‌های کوچک با دیدن کلیپ‌های آموزشی و توضیحات مربی با وظایف یک آتشنشان و ابزار کار او آشنا می‌شوند. در طی این دوره آموزشی آن‌ها لباس مخصوص این شغل را می‌پوشند و به بیرون از ایستگاه رفته و  از نزدیک تجهیزات آتش نشانی در ساختمان را می‌بینند و نسبت به کار هرکدام در موقعیت‌های مختلف آگاه  می‌شوند.  انواع سنسورهای حرارتی و دودی نصب شده در ساختمان را دیده و نسبت به عملکرد هرکدام آشنا می‌شوند. باکس‌های آتش‌نشانی نصب شده در قسمت های مختلف و تجهیزات داخل آن را می‌بینند و شیوه های مقابله با حوادث و نحوه اطفاء حریق با استفاده از این وسایل و تجهیزات به آن ها آموزش داده می شود. همچنین یاد می‌گیرند که اگر در موقعیت خطرناکی مثل زلزله یا گیر کردن در آسانسور قرار گرفتند چه عکس العملی از خود نشان دهند تا آسیب نبینند. بعد از گذراندن آموزش های کاربردی لازم، وقت رفتن به یک ماموریت گروهی ست.

یکی از قسمت های جدید و جذاب دیگر که همزمان با روز آتش‌نشان افتتاح خواهد شد هتلی‌ست در شهر کارالند که در معرض آتش‌سوزی ست. آتش نشان‌های کوچک با  قرار در یک موقعیت عملی به انجام کار تیمی و خاموش کردن آتش می‌پردازند.

 

خاموش کردن آتش هتل توسط کودکان در شهر مشاغل کارالند

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست