شاندیز مشهد کجاست؟

شاندیز مشهد

علاوه بر حرم امام رضا علیه السلام، مشهد مکان های دیدنی و تماشایی زیادی دارد که همواره مسافران و گردشگران از سایر شهرها و استان های سایر کشور ایران را به خود جذب می کند. بگونه ای که می توان گفت مشهد بعنوان قطب گردشگری مذهبی کشورمان به شمار می رود. و شاندیز مشهد جزو مناطق ییلاقی مشهد است که قطب گردشگری و طبیعی مشهد را شامل می شود. شاندیز محلی واقع در 38 کیلومتری غربی شهر مشهد قرار دارد. گفتنی است که پدیده ی شاندیز را در اولویت های خود قرار بدهید.

 البته قدمت شاندیز به 10 سال اخیر باز نمی گردد. با جست و جوی قدمت شاندیز به عدد 2700 می رسیم. قدیمی ترین و ماندگار ترین موجود زنده ی شهر شاندیز مشهد قدمتی به اندازه ی قدمت خود شهر شاندیز دارد. درخت چنار کهن سال شاندیز 2700 سال عمر دارد. این شهر در 80 سال گذشته به دلیل گسترش جمعیت مردم به دلیل آب و هوای معتدل و مناسب در دسته بندی شهرهای استان خراسان رضوی قرار می گیرد. وهمه ی اینها بخاطر اختلاف ارتفاع شهر شاندیز نسبت به سطح آب است. شهر شاندیز با سطح آب 1400 متر اختلاف ارتفاع دارد. گفتنی است که در گذشته به شاندیز “شاه دژ” و “شاه دیز” می گفتند. البته این نامگذاری قدیمی بر روی شاندیز دلیل دارد. در گذشته به دلیل وجود دژ بسیار مستحکم در این منطقه که سبب استقامت این شهر نسبت به دشمنان می شده است.  

چجوری به شاندیز مشهد بریم؟

برای رفتن به شاندیز مشهد می توانید از همه ی انواع راه های حمل و نقل استفاده کنید. درصورتی که  برای رفتن به شاندیز مشهد راه هوایی و زمینی را انتخاب می کنید، مقصد شما مشهد می باشد.  گفتنی است چنانچه اگر تمایل دارید که با قطار به شاندیز بیایید باز هم مقصد شما مشهد است. یک پیشنهاد عالی برای مسافرانی که مبدا آنها شمال و گرگان است، انتخاب آنها می تواند اتوبوس های عمومی حمل و نقل و خودروهای شخصی می باشد. درست است که ممکن است انتخاب این وسایل نقلیه صبر و تحمل شما را کم کند اما به مناظر جذاب و رنگارنگی که در طول راهتان می توانید به نظاره ی آنها بنشینید، فکر کنید.

اگر مبدا شما جزو قسمت های جنوبی نزدیک شهر مشهد مانند شهرهای اصفهان، قم و تهران می باشد، پیشنهاد ما انتخاب راه ریلی و قطار است. ولی اگر شهر مبدا شما از قسمت های جنوبی شهر مشهد دورتر است می توانید راه هوایی را برگزینید. چون اتلاف وقت شما نسبت به سایر مسیرها و حمل و نقل ها به کمترین مقدار ممکن خواهد رسید. حال برای رفتن به شاندیز مشهد و تفریح در پدیده ی شاندیز مشهد، در هر جای شهر مشهد که باشید می توانید تاکسی بگیرید و یا با خودروی شخصی خودتان، 40 کیلومتر را به آرامی طی کنید و به شهر شاندیز و پدیده ی شاندیز و سایر مکان های طبیعی و تاریخی دسترسی پیدا کنید.

طبیعت شاندیز

جاهای دیدنی شهر شاندیز

رودهای طبیعی شاندیز

بی شک یکی از دلایل انتخاب شاندیز برای تفریح، طبیعت بکر آن می باشد. این طبیعت بکر مخصوص فصل های بهار و پاییز نیست. فصل پاییز شاندیز نیز حرفهای زیادی برای گفتن دارد. چشمه هایی که از دامنه ی کوه بینالود نشئت می گیرند می تواند چشم و دل هر انسانی را به وجد آورد. شما و خانواده تان می توانید در کنارهم اوقات خوب و مفرحی را بگذرانید. و از طبیعت تماشایی شاندیز مانند رودهای مغان، زشک، دهبار، کنگ، مایان و مج خاطره بسازید.

آدرس پدیده شاندیز مشهد

بزرگ ترین و پرطرفدار ترین پروژه ی توریستی شاندیز، پدیده ی شاندیز مشهد است. مجتمع توریستی پدیده ی شاندیز دارای 506 هزار متر مربع است. پارک های آبی، هتل 5 ستاره با خدمات عالی و با کیفیت، باغ گل زیبا، مجتمع اداری، مراکز خرید و شهر بازی سرپوشیده مورد پسند مادران و کودکان می باشد. پدیده ی شاندیز نیز مورد پسند آقایان می باشد. این مجتمع توریستی ظرفیتی معادل 3700 ماشین دارد. این مجتمع دارای 5 طبقه بسیار شیک و مجلل دارد که هر یک از طبقات آن ویژگی های مخصوصی مثل هایپر مارکت، انوا ع و اقسام انواع مغازه ها با برندهای معروف و معتبر در ایران، مورد انتخاب گردشگران و مسافران قرار می گیرد.

بیشتر از همه طبقه پایین پدیده ی شاندیز مشهد مورد استقبال مردم قرار می گیرد. که از آن بعنوان ابتکار جالب پدیده شاندیز یاد می شود. زمین بزرگ اسکیت روی یخ در طبقه ی پایین مجتمع پدیده شاندیز بنا شده است و نام آن پیست پاتیناژ می باشد. شما می توانید با دریافت وسایل و تجهیزات ایمنی دل به یخ ها بزنید و خاطره ای خوب و به یاد ماندنی برای خود بسازید. اما اگر حس و حال زمین یخ را ندارید، می توانید از طبقات بالا، پایین ترین طبقه و سرخوردن بقیه مردم را ببینید. رستوران ملل پدیده ی شاندیز، پذیرای انواع فراوانی از ملیت ها می باشد. مهمان هایی که از نقلط مختلف خارج از خاورمیانه و خود خاورمیانه به اینجا می آیند تا ملاقات ها و قرارهای خانوادگی و کاری خود را در این مکان بگذرانند.

مزیت برتر پدیده شاندیز نسبت به سایر پروژه های توریستی شهر مشهد، امکان بهره مند شدن همزمان از خدمات خریداری و تفریحی می باشد. شما می توانید برای شهر خودتان صنایع دستی ، خصوصا پوستین دوزی را در نظر داشته باشید و پوستین های ناب و اصل را از این مراکز تهیه کنید. گلیم بافی، نمد بافی، ارغوان بافی و سنگ تراشی از ظروف سنگی و قیمتی را هم مد نظر خود قرار بدهید. و مطمئن باشید که می توانید سوغاتی بسیار دوست داشتنی را با قیمت مناسبی تهیه کنید و کسانی را که تا به حال به پدیده شاندیز نیامده اند؛ مجاب کنید.

پارک های شاندیز مشهد

غیر از اینکه شاندیز یک منطقه ی گردشگری برای مشهد به شمار می رود، از این شهر بعنوان منطقه بین المللی گردشگری یاد می شود. از این جنبه که فرهنگ درجه یک مردم این منطقه و مکان های تفریحی و تجاری آن مورد پسند بسیاری از مردم قرار گرفته است. پارک جنگلی شهر شاندیز از مکان هایی در غرب شاندیز می باشد که فضای آرام بخش و دلنشینی را برای استراحت موقت خانواده های ایرانی و خارجی فراهم کرده است. در این بین نمی توان از رصدخانه نجوم رضوی شهر شاندیز گذشت!

مراکز تجاری بزرگ و مجلل پدیده شاندیز مشهد

بزرگترین مراکز خرید در خاورمیانه در شهر شاندیز جای دارند. ظاهر و معماری های زیبا و دوست داشتنی این مراکز خرید، جلوه ی ویژه تری به این شهر می بخشد. همچنین امکانات بزرگترین مراکز خرید خاورمیانه شما را شگفت زده می کند. شهرهای بازی سرپوشیده، هایپر مارکت ها و رستوران های مجلل و بزرگ در یک مرکز خرید وقت شما را تلف نمی کند و شما به راحتی می توانید هر آنچه را که می خواهید با قیمت به صرفه و مناسب بخرید. برای گذراندن یک روز عالی و پر از هیجان می توانید از فودکورت ها و رستوران های با کیفیت که در مراکز متنوع و بزرگ خرید که در پدیده ی شاندیز واقع شده اند، استفاده کنید. وقتی که به شاندیز سفر می کنید، شیشلیک شاندیز را حتما میل کنید. یکی دیگر از شهرت های شاندیز مشهد به دلیل شیشلیک های خوش طعم و پر عطر آن می باشد. شیشلیک شاندیز از 6 تکه گوشت گوسفند مانند فیله و دنده با اصالت شهر شاندیز طبخ می شود. اگر خانواده ی بزرگی هستید و می خواهید که غذا مطلوب تمامی افراد باشد، پلو ماهیچه معروف و با کیفیت شهر شاندیز را سفارش دهید. و برای عصرانه از رستوران های منتخب پدیده شاندیز، آش های ایرانی را تهیه کنید.

رستوران هوایی شاندیز کجاست؟

رستوران هوایی شاندیز اولین و ایده آل ترین رستوران هوایی در خاورمیانه به شمار می رود. این رستوران هوایی در سال 1396 افتتاح گردید. این رستوران هوایی به اتوجه به ساختی که دارد، دارای ظرفیت 28 نفری است. اگر برای مهمانی های خود می خواهید تعداد کمی مهمان برای مراسم تان دعوت کنید، بهترین مکان برای برگزاری همین رستوران هوایی شاندیز می باشد. تعداد خدمت کارهایی که در این رستوران هوایی فعالیت می کنند 10 نفر می باشد. و به شما این اطمینان را می دهیم که نگران پذیرایی از مهمان های تان نباشید. شما بعنوان میزبان یا مهمان در مراسم ها باید بدانید که رستوران هوایی شاندیز در چه ارتفاعی قرار می گیرد. رستوران هوایی شاندیز در دهکده ی شاندیز در ارتفاع 40 متری از سطح زمین قرار دارد. جالب است بدانید که ایران از این لحاظ در رتبه ی دوم قرار دارد. قبل از ایران، بلژیک اولین رتبه را در خصوص ساخت و توسعه ی رستوران های معلق دارد. همچنین بدانید که در این رستوران هوایی امکان گرم کردن و سرو انوع کباب و غذا موجود می باشد. فری که ظرفیت گرم کردن 40 غذا دارد در این رستوران هوایی تعبیه شده است. زمان خدمت رسانی به مهمانان در این رستوران در سه وعده ی صبحانه، ناهار و شام 45 دقیقه می باشد. و مهمانان این رستوران در تمامی لحظات پذیرایی از سوی معتبرترین شرکت های بیمه بیمه می شوند. آدرس رستوران هوایی شاندیز: مشهد، کیلومتر 10 جاده شاندیز مشهد، دهکده شاندیز

جاذبه های تاریخی شاندیز را هم ببینید!

بعد از پدیده ی شاندیز و خوش گذرانی در طبقه های لوکس آن، احتمالا هنوز آنقدر وقت دارید که جاذبه های تاریخی شاندیز مشهد را هم ببینید. روستای ابرده بالا و رباط تاریخی ویرانی شاندیز جزو مکان های با قدمت و با اصالت شاندیز به شمار می روند. برای رفتن به روستای ابرده بالا باید بدانید که چه مسیری را باید طی کنید. روستای ابرده بالا در مسیر روستای زشک قرار دارد. این روستا در فاصله ی کمی حدود 4 کیلومتر با شهر شاندیز فاصله دارد. این اطمینان را به شما می دهیم تا باغ هایی که در حاشیه ی این روستا قرار دارند، شما را به وجد می آورند. رد پای پاییز بخوبی در باغ های حاشیه دیده می شود. در خود روستا هم فضاهای دبشی وجود دارد که منحصر به فرد است. پس بعد از پدیده ی شاندیز، بطور حتمی اولویت بعدی شما روستای ابرده بالا است. رباط تاریخی ویرانی شهر شاندیز شکل هندسی منظمی شبیه به مستطیل دارد. و دانشجویان عمران و معماری برای بررسی و تحلیل ساختارقدیمی این رباط می توانند این جاذبه ی تاریخی را جزو گزینه های انتخابی خود قرار دهند. فاصله ی این رباط از جاده 300 متر می باشد. و در گذشته برای محل استراحت کاروان های زیارتی استفاده می شده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست